Prešporský Eliminátor 2024/2025 - 2.kolo

Utorok - 15.10.2024
MAZANIE

QubicaAMF Bowling World Cup 2011, národné kolo Vytlač E-mail
15 máj 2011
ImageTop 3 turnajaV novozámockej herni Bowling club 300 sa v sobotu 14. mája uskutočnilo národné kolo QubicaAMF Cupu 2011 za účasti 24 mužov a 6 žien, ktorí si účasť vybojovali vo dvoch regionálnych kolách. V semifinálovej časti na 6 hier sa najviac darilo Marekovi Kečkéšovi, ktorí s priemerom takmer 230 v tejto časti zvíťazil. Spolu s ním postupovalo do mužského finále 16 hráčov, ale pri neúčasti viacerých sa dostalo až na 20. v poradí Igora Lendackého. Hráči si prenášali celý semifinálový súčet a hrali sa ďalšie štyri hry o postup do záverečného Round Robinu. Sem sa prebojovalo osem najlepších, tým posledným bol Peter Melkner s dvojbodovou „rezervou“ pred Rudolfom Zoričákom. Nakoniec sa v Nových Zámkoch žiadne prekvapenie nekonalo, po vynikajúcich vysokých výkonoch jasne zvíťazil z vyše 200 bodovým náskokom Ladislav Frunyo,
VÝSLEDKY PROPOZÍCIE
» ..pokracovanie..
BwL na stránkach denníka Šport Vytlač E-mail
13 máj 2011
ImageV piatok 13. mája sa v denníku Šport objavil článok o BwL trojčlenných družstiev v sezóne 2010/2011. Jeho autorom je Branislav Krajčovič a celý článok je zameraný na najvyššiu z ligových súťaží. Autor tu v úvode približuje históriu a zopár štatistických údajov tejto súťaže, zvyšok článku je zameraný na priebeh a vyvrcholenie práve skončenej ligovej sezóny. Informácie o nižších súťažiach by mali byť v Športe zverejnené už o týždeň. Článok nájdete iba v tlačenej podobe na poslednej 26. strane nešportovej prílohy denníka medzi platenou inzerciou, v rubrikách na internete teda tento článok nehľadajte. Braňovi a všetkým ostatným, ktorí sa snažia o medializáciu bowlingu na Slovensku držím palce a verím, že časom sa budú objavovať pravidelne výsledky a komentáre z BwL aj vo výsledkovom servise denníka Šport. (Miro)
ČLÁNOK V ŠPORTE
Trnavský Pohár 2010/2011, vyhodnotenie Vytlač E-mail
11 máj 2011
ImageTop 3 sérieV trnavskej herni Strike Bowling Centrum sa v utorok 10. mája skončil Trnavský Pohár 2010/2011. Bol to už šiesty ročník tejto populárnej turnajovej série, ktorá sa skladá z osem samostatne vyhodnocovaných turnajov a zároveň sa šesť najlepšie bodovaných umiestnení ráta do celkovej tabuľky tejto série. V celkovom hodnotení bolo ocenených šesť najúspešnejších hráčov, z toho päť domácich a len jeden mimotrnavský  - Peter Melkner na celkovom 5. mieste. Víťazstvo a najvyššiu odmenu s veľkým náskokom získal Ján Bobek pred druhým Dušanom Túrocim a tretím Jaroslavom Felčírom. Z hráčov ŠK Mr.Split, sa na turnaji pravidelne zúčastňoval iba Miroslav Koník a ten skončil na 10. mieste konečného poradia. Na záver série bolo pre všetkých pripravené výdatné občerstvenie, rozdané boli všetky ocenenia,
KONEČNÉ PORADIE
I.liga západ a Extraliga, 8. hrací deň Vytlač E-mail
09 máj 2011
Image3. miesto v 1.BwL západ - Mr.Split BratislavaPo prvý krát sa dve najvyššie ligové súťaže (Extraliga a I.BwL) odohrali osemkolovo v práve skončenom ročníku 2010/2011. Tento maratón vyvrcholil v BNC Bratislava posledným spoločným kolom Extraligy a 1. BwL západ a v oboch súťažiach sa nič podstatné oproti predchádzajúcemu kolu neudialo ani na špici ani na chvoste tabuľky, hralo sa len aby sa dohralo a tomu zodpovedala aj nálada pri záverečnom odovzdávaní ocenení.  1. BwL západ si prvenstvo a postup do Extraligy vybojovalo družstvo BNC team 1 Bratislava pred druhým Strike Team Trnava, tretie miesto patrí družstvu Mr.Split Bratislava. Do najnižšej súťaže zostupujú BNC team 2 Bratislava a Alpha Trion Bratislava, ligu účasťou v baráži si ešte predĺžili Six Pack Stupava a Relax 300 Bratislava.
VÝSLEDKY I. LIGA ZÁPAD
VÝSLEDKY EXTRALIGA
BNC Senior Cup 2011 Vytlač E-mail
09 máj 2011
ImageImageBowlingové národné centrum v Bratislave začína písať novú históriu seniorského bowlingu na Slovensku. Necelý mesiac zostáva do začiatku BNC Senior Cup-u 2011, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. až 11. júna. V jednotlivých častiach podujatia sa predstaví viacero hráčov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Turnaj bude rozdelený do troch kategórií – jednotlivci, dvojice a trojčlenné družstvá. V cene štartovného je okrem poplatku za štart zahrnutá aj účasť na večernej recepcii,